Calendari 2024

Gràcies a totes i tots per fer això possible!!!

Calendari_2024.docx

GENER

13 - 14/ Formació CAM: CURS DE NIVOLOGIA I ALLAUS / CAM Parets

18/ From CAM to CAM: TALLER DE MATERIAL HIVERNAL / Minerva Domingo i David Requejo

19/ CAMcinema: DOCUMENTAL "I L'ÀLIGA VOLA" - SERGI MINGOTE K2 HIVERNAL - / CAM Parets

20/ C’AM_km0: LES BORREGUES (2.637 m) / Lluís Lleida

20 - 21/ Formació CAM: CURS D'INICIACIÓ A L’ALPINISME / CAM Parets

20 - 21/ SKIMOtivats: TURÓ DEL FORN (2.720 m) / Sophie Jullien i Danila Guagnozzi

27/ CAMinem: RUTA ESPATERRANT PER LA COMARCA D’OSONA / Carme Masagué

27 - 28/ Formació CAM: CURS DE FORMACIÓ ESPECIALITZADA (I) / CAM Parets

 

FEBRER

1/ From CAM to CAM: TALLER DE NUSOS, REUNIONS I CORDA / Minerva Domingo i David Requejo

3/ CIMS-ORI: LA CAMdelaria (LA CHANDELEUR), BASTIMENTS (2.881 m) / Sophie Jullien

17/ C’AM_km0: PUIGLLANÇADA (2.409 m) / Lluís Lleida

17 - 18/ SKIMOtivats: PIC DE CERTASCAN (2.853 m) / Raül Pérez

 

MARÇ

2/ CAMinem: RUTA PEL CATLLARÀS / Betllem Guillem

9/ CAMítiques: MARXA VIOLETA / CAM Parets

9 - 10/ Formació CAM: CURS DE FORMACIÓ ESPECIALITZADA (II) / CAM Parets

9-10/ From CAM to CAM: TALLER DE CAMpagne / Francesc Albero

10/ TASTEM L’ESCALADA: GRAU DELS MATXOS (escalada esportiva) / Marie Codina, Mau Muñoz i Eva Gil

14/ From CAM to CAM: TALLER DE REPARACIONS BÀSIQUES DE BICICLETES / Oriol Albero

16 - 17/ SKIMOtivats: PETRETXEMA (2.371 m) I AUÑAMENDI (2.504 m) / Raül Pérez

23 - 24/ CIMS-OCC: COLLARADA (2.883 m), CORREDOR NOROESTE (PD-) / Minerva Domingo i David Requejo

 

ABRIL

6 - 7/ SKIMOtivats: PIC DE CHISTAU (2.794 m) / Pol Ribalta

13/ CAMinem: SOBREPUNY (1.656 m) / Betllem Guillem

13/ A RODA: BTT A BAGÀ / Eduard Oltra

13 - 14/ BIVACS D’ALÇADA: INFIERNOS (3.082 m), CORREDOR SUR (PD) / Carlos Álvarez

20/ LA BASTARDA / CAM Parets


MAIG

4-5/ TASTEM L’ESCALADA: TAUTAVEL, LES GOUTEYROUS (escalada esportiva) / Marie Codina, Mau Muñoz i Eva Gil

11/ C’AM_km0 (plus): PEDRAFORCA, POLLEGÓ INFERIOR (2.445 m) / Llorenç Faure i Pep Torrents

11/ CAMítiques: PERLA PARRAI / Rosa Fons i Francesc Albero

12/ TASTEM L’ESCALADA: GRAU DELS MATXOS II (escalada esportiva) / Xavi Jiménez

16/ From CAM to CAM: TALLER D'ORIENTACIÓ AMB MAPA I BRÚIXOLA / Minerva Domingo i David Requejo

25 - 26/ CIMS-CEN: GRAN BACHIMALA (3.176 m) / Laura Gretz

30/ From CAM to CAM: PRIMERS AUXILIS A LA MUNTANYA / Martina Campos i Danila Guagnozzi

 

JUNY

1 - 2/ BIVACS D'ALÇADA: FORQUETA N (3.007 m), FORQUETA SE (3.004 m) I POSETS (3.369 m) / Minerva Domingo i David Requejo

8/ CAMinem: CAMINANT I CONEIXENT EL MONTSENY / Carme Masagué

15 - 16/ BIVACS D’ALÇADA: ANAYET (2.545 m) / Marie Codina, Mau Muñoz i Eva Gil

21 - 24/ EXPERIÉNCIA 4.000 (E4K):  DÔME DE NEIGE (4.015 m), LES ÉCRINS / Grup organitzadors

22 - 24/ 4MILTRANKIL:  BREITHORN OCCIDENTAL (4.165 m) / Lluís Lleida i Lluís Preter

23/ A RODA: LA FLAMA DEL CANIGOU / Eduard Oltra I Jordi Domènech

 

JULIOL

6/ CAMfutur: COMABONA (2.548 m) / Laura Diéguez i Jordi Blasco

6 - 7/ BIVACS D’ALÇADA: CRESTA GOURGS BLANCS (3.129 m) / Pedro Arenas

13 - 14/ BIVACS D’ALÇADA: CRESTA ESPADAS - POSETS (3.369 m) / Raül Pérez, Llorenç Faure i Sergi García

 

AGOST

PROJECTES PERSONALS!

 

SETEMBRE

7/ CAMítiques: LA BERGUEDANA / Rosa Fons i Francesc Albero

7 - 8/ EL MEU LLOC PREFERIT: PIC ESTANYOL (2.915 m) / Paqui Martínez i José Antonio Gutiérrez

14/ A RODA: BTT A LLUÇANÈS / Eduard Oltra

14 - 15/ CIMS-CEN: SALVAGUARDIA (2.736 m) / Bartolo Martos

21/ CAMinem: BORREDÀ / Lluís Preter

21-22/ BIVACS D’ALÇADA: PALAS (2.974 m), ARISTA GEODÉSICOS / Carlos Álvarez i Matteo Viganò

22/ C’AM_km0 (plus): ROC DEL BOC (2.774 m) / Jordi Domènech

28/ CAMinem (+CAMpaella): EL CORREDOR / Jordi Ortiz i Iván Ortiz

28 - 29/ CIMS-CEN: VALLIBIERNA (3.067 m) i CULEBRAS (3.062 m) / Raül Pérez i Laura Gretz


OCTUBRE

5-6/ CorreCAMins: SALOMON ULTRA-PIRINEU

5-6/ CIMS-CEN: SEIL DERA BAQUO (3.110 m) / Caterina Carbonell i Carlos Álvarez

12/ CAMinem: SERRA DE BUSA I PRESÓ DEL CAPULAT / Oriol Albero

12-13/ CIMS-ORI: PIC D’AMITGES (2.848 m) i TUCA DE SABOREDO (2.829 m) / Ricard Pérez i Eva González

19/ EL MEU LLOC PREFERIT: PUIGSACALM (1.512 m) I ELS COLORS DE LA TARDOR / Eva Calderón i Jordi Ortiz

19-20/ TASTEM L’ESCALADA: MARGALEF (escalada esportiva) / Carlos Álvarez

26/ C’AM_km0: FONTFREDA (2.738 m) / Minerva Domingo i David Requejo


NOVEMBRE

3/ CAMinem: MATAGALLS (1.697 m) / Bartolo Martos

2-3/ CIMS-CEN: MONTE PERDIDO (3.355 m) / Marie Codina, Mau Muñoz i Eva Gil

9/ TASTEM L’ESCALADA: MOIANÈS (escalada esportiva) / Xavi Jiménez

16/ TASTEM L’ESCALADA: SANT LLORENÇ DE MONTGAI (via llarga) / Eduard Doria

23/ TASTEM L’ESCALADA: MONTSERRAT (escalada esportiva) / Laura Gretz i Olga Ortega

30/ CAMinem: ELS BUFADORS DE BEVÍ (OSONA) / Maria Carmona i Eva Calderón


DESEMBRE

14/ SANT TIBERI / Grup organitzadors

15/ CAMítiques: CORRE-PARETS / CAM Parets

Pots seguir-nos a les nostres xarxes socials

Instagram
Facebook